Mego guvis 2. vietu “Veikalu Vegvērtējumā”
16. Janvāris - Jaunumi
Veg 632x422 px 2 variants

Pētījumā “Veikalu Vegvērtējums” apsekojot pārtikas veikalus no populārākajām veikalu ķēdēm visā Latvijā, atklāts, ka ievērojami atšķiras mazumtirgotāju gatavība apmierināt augošo interesi par augu izcelsmes jeb vegānisku pārtiku. Pirmoreiz vērtēts samērīgums starp dzīvnieku piena un tā augu valsts alternatīvu cenām.

 

Novembrī, Pasaules vegānisma mēnesī, noslēdzies pētījums “Veikalu Vegvērtējums”, kas ik gadu salīdzina vegānisku produktu sortimentu populārākajās Latvijas veikalu ķēdēs, lai atvieglotu pārtikas iegādi augošajai sabiedrības daļai, kuru interesē augu valsts uzturs.  

 

Veselības un ilgtspējas eksperti Latvijā un pasaulē aicina ēst vairāk augu un mazāk dzīvnieku izcelsmes produktu. Latvijā to jau dara vai vēlas darīt teju trešdaļa iedzīvotāju un gandrīz puse jauniešu. Ņemot vērā to, ka ne visi var piekļūt specializētajām un lielajām mazumtirdzniecības vietām, “Veikalu Vegvērtējums” analizē vegānisku produktu pieejamību mazos līdz vidējos (“piemājas”) veikalos visā Latvijā.

 

Otro vietu guvis veikalu tīkls Mego. Mego mārketinga nodaļas vadītājs Aleksandrs Afanasjevs pauž: “Mego šogad ir paplašinājis veģetāro un vegānisko produktu segmentu, un esam gandarīti ar paveikto darbu, par ko liecina pētījuma rezultāti.”

 

Šogad pētījumā papildus sortimentam pirmoreiz aplūkota cenu samērīgums starp dzīvnieku un augu izcelsmes produktiem piena un tā alternatīvu kategorijā.

 

Pētījums “Veikalu Vegvērtējums” 2022. gadā rīkots sabiedriskā labuma programmas “Augi & Draugi” ietvaros. Detalizētie rezultāti atrodami “Augi & Draugi” sociālo tīklu lapās.

 

https://vegan.lv/vegvertejums/veikalu-vegvertejums-2022/

 

IepriekšējaisIepriekšējais jaunums
Mums rūp Jūsu privātums
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.