Tā kā Latvijā samazinās plastmasas maisiņu izmantošana, mazumtirdzniecības tīkls "Mego" papildina atkārtoti lietojamo maisiņu krājumus. Jaunu videi draudzīgu tekstila maisiņu partiju ražos Lietuvas uzņēmums "Bagfactory", ar kuru "Mego" sadarbojas jau divus gadus.
"Pircēji augstu vērtē ilgtspējīgus "Mego" maisiņus – tie ir pievilcīgi, stipri un izturīgi, tāpēc kalpo ilgi. Tas vēlreiz pierāda, ka ilgtspējība atmaksājas: atkārtoti lietojamie maisiņi ir gan videi, gan maciņam draudzīgi, jo palīdz ietaupīt naudu. "Mēs esam priecīgi, ka cilvēki kļūst arvien informētāki, un mūsu pienākums ir nodrošināt, lai klientiem būtu izvēles iespējas," saka Aleksandrs Afanasjevs, mazumtirdzniecības pārtikas veikala tikla "Mego" Mārketinga nodaļas vadītājs.
Tāpat kā citām "Mego" precēm un aktivitātēm, ar kurām tirdzniecības tīkls sniedz vislielāko ieguldījumu dabas saglabāšanā, turpmāk šiem maisiņiem būs īpašs marķējums "Mego-Eco".
"Bagfactory" vadītājs Gvidas Krolis atzinīgi vērtē "Mego" lēmumu izvēlēties tekstila maisiņus, kas ir ne tikai videi draudzīgi, bet arī inovatīvi.
"Šie tekstila maisiņi ir izgatavoti no neausta auduma, izmantojot ultraskaņas šūšanas tehnoloģiju. To ražošanai tiek izmantoti 50-70% otrreizēji pārstrādāti materiāli, paši maisiņi ir gaisu caurlaidīgi, mazgājami, izturīgi un 100% pārstrādājami. Tātad "Mego" saviem klientiem piedāvā patiesi ilgtspējīgus maisiņus, tādējādi sniedzot ieguldījumu Eiropas Savienības (ES) vides un ambiciozo mērķu sasniegšanā plastmasas patēriņa samazināšanai visās jomās," norāda Krolis.
Viņš atgādina, ka ES dalībvalstīs jau gandrīz gadu ir aizliegts tirgot ar dažiem vienreizējās lietošanas plastmasas izstrādājumiem, piemēram, galda piederumiem, šķīvjiem, salmiņiem, balonu kociņiem, kosmētikas nūjiņām, dzērienu krūzēm, pārtikas traukiem un citiem.
Lai gan plastmasas maisiņu ražošana un pārdošana vēl nav aizliegta, ir arī citi veidi, kā samazināt to izmantošanu. Viens no tiem ir sabiedrības izglītošana par plastmasas maisiņu nodarīto kaitējumu dabai.
Pasaulē gadā tiek saražoti aptuveni 5 triljoni plastmasas maisiņu, uz vienu cilvēku aptuveni 700. Tiek lēsts, ka mazāk nekā 1% plastmasas maisiņu tiek pārstrādāti, pārējie tiek vienkārši izmesti. Latvijā vidējais patēriņš uz vienu iedzīvotāju ir 284 maisiņi gadā, un šis skaitlis ar katru gadu samazinās, liecina 2019. gada "Eurostat" dati.
"Lai gan tas izklausās mierinoši, tas ir viens no augstākajiem rādītājiem ES un trīs reizes pārsniedz kopienas vidējo rādītāju, proti, 92 maisiņi uz vienu iedzīvotāju gadā. Tāpēc jebkura iniciatīva, kas mudina atteikties no plastmasas maisiņiem, ir īpaši apsveicama," uzsver Krolis.
"Bagfactory" dibināta 2007. gadā, kopš 2015. gada ražo videi draudzīgus neaustus un papīra iepirkumu maisiņus. Uzņēmuma klientu vidū ir tādi uzņēmumi kā "Lidl", "Euronics", "Coca Cola", "Shell", kā arī lielākie tirdzniecības tīkli Vācijā, Nīderlandē un Skandināvijā.
Avots: https://bit.ly/Bagfactory